• DofE

• Začni už dnes

• Je jeden z programov zameraný na rozvíjanie schopností mladých ľudí vo vekovej hranici od 14 do 24 rokov. Program DofE podporuje uplatnenie ľudí v rôznych odvetviach práce ale aj ďalšie vzdelávanie študentov na vysokých školách. Bol založený v roku 1956 princom Philipom, vojvodom z Edinburghu. Na Slovensku je DofE od roku 2007. Program sa skladá z bronzovej, striebornej a zlatej úrovne. Každá úroveň má 3 oblasti rozvoja: Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo. Tieto 3 oblasti sa dajú rozdeliť na hlavný cieľ a vedľajšie ciele. V bronzovej úrovni sa hlavný cieľ plní 6 mesiacov. Úrovňami sa obdobie plnenia cieľov zvyšuje. Konečnou fázou úrovne je Dobrodružná expedícia. Dobrodružná expedícia je skupinový výlet do prírody za účelom objaviť nové miesta, pracovať v skupine ale hlavne sa oddeliť od moderného sveta a prežiť bez rôznych vymožeností 21st.